LifeFree.pl

Wyniki dla tagu: praca z ciałem

Artykuły (13)

Joga a Życie?: Przeżywanie sprzeczności

Joga a Życie: Przeżywanie sprzeczności

Inspiracje
wtorek, 31 sierpnia 2021, 17:05
Czasem słyszę od ludzi przychodzących na zajęcia jogi, że spodziewali się, że to będzie tylko przyjemność i „smyranie” się ruchem. Uśmiecham się wtedy, czasem tylko w duchu…
Podnieś swoją energię  – w czasach epidemii stresu

Podnieś swoją energię – w czasach epidemii stresu

Rozwój
piątek, 07 sierpnia 2020, 17:06
Harvard Medical School zaleca jogę, medytację i kontrolowane oddychanie, aby lepiej radzić sobie z lękiem przed chorobami, w tym przed COVID19. Jak wszyscy wiemy regularne ćwiczenia wzmacniają odporność organizmu.
O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

Rozwój
wtorek, 21 maja 2019, 20:22
Ktoś kiedyś powiedział, że ciało mówi to, o czym umysł woli milczeć lub o czym boi się nawet pomyśleć … Zagłębiając się w zagadnienia psychosomatyki trudno się z tym nie zgodzić!
Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Inspiracje
piątek, 03 maja 2019, 13:38
Zastanawiałeś się kiedyś z jakiego powodu pracujesz tam gdzie pracujesz? Dlaczego tworzysz związek z partnerem o konkretnym typie osobowości? Czy wiesz, z jakiego powodu Twoje ciało doświadcza choroby?
Uważność a świadomość ciała

Uważność a świadomość ciała

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:56
Zwrócenie się ku uważności to jeden ze sposobów na nawiązanie kontaktu z mózgiem emocjonalnym, o którym wspominałam w poprzednim wpisie.
Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:52
Jak poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami czy wręcz - z traumą, która odbija się echem w ciele? Jak wesprzeć proces psychoterapii lub jaki może być kolejny krok po "intelektualnym" przepracowaniu wewnętrznych zranień?

Galerie (1)

Wydarzenia (12)

Przez ciało do Świadomości - Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem

Przez ciało do Świadomości - Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem

Warsztaty
2018-06-16
Istnieje wiele praktyk poszukiwania drogi do świadomości. My, w naszej praktyce świadomego ruchu regularnie doświadczamy tego, że nasze ciało, tak często traktowane jedynie, jako narzędzie do przenoszenia nas z miejsca na miejsce i wykonywania narzuconych zadań, jest prawdziwym kluczem do naszej świadomości, do naszego czystego ja. Kiedy zaczynamy słuchać, tak naprawdę słuchać naszego ciała, zaczynamy rozumieć, że ma ono w sobie wszystko, wszystkie odpowiedzi, wszystkie doświadczenia, wszystkie wglądy.
Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem: Regularna praktyka

Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem: Regularna praktyka

Warsztaty
2018-04-18 - 2018-12-26
Spotykamy się, aby we wspólnym, spontanicznym ruchu celebrować życie we wszelkich jego przejawach. Powstała w ten sposób intuicyjna mądrość i kreatywność, pomoże Ci na Twojej osobistej ścieżce rozwoju. Dzięki tym warsztatom, co tydzień możesz wyruszyć w taneczną podróż, każde spotkanie jest osobnym warsztatem ze swoim unikatowym tematem przewodnim.
Uzdrawianie lęku

Uzdrawianie lęku

Warsztaty
2018-06-16 - 2018-06-17
W lęku tkwi rzadko doceniana szansa – lęk stwarza swego rodzaju most pozwalający na powrót do szczęśliwego życia, przez nadanie mu sensu i zmianę jego jakości. Badając nasze największe lęki, uwalniamy jednocześnie największą radość” (Dorota Hołówka).
Szałas Mężczyzn - Trening Wojowników!

Szałas Mężczyzn - Trening Wojowników!

Warsztaty
2018-03-11
Warsztaty rozwojowe dla mężczyzn pogłębiające kontakt z sobą samym poprzez ciało i jego świadomość w ruchu. Będziemy pracować w oparciu o metody ruchu naturalnego, elementy systemy – rosyjskiej sztuki walki, oraz naukowe koncepty biomechaniki, a wreszcie metody odszukiwania spokoju tak poprzez oddech, jak i głębsze techniki relaksacyjne.

Osoby (25)

Kostecka Aldona

Aldona Kostecka

Terapeuta, Trener
Z wykształcenia jest socjologiem, psychoterapeutką, trenerką, PR-owcem. Prowadzi własny gabinet we Wrocławiu.
Koperska Natalia

Natalia Koperska

Coach, Terapeuta
Psycholog sportowy i trener rozwoju osobistego. Łączy wiedzę, kompetencje i kwalifikacje z najnowszymi osiągnięciami nauki i zdobyczami techniki.
Kopacz Iwona

Iwona Kopacz

Coach, Terapeuta
Jest terapeutką, certyfikowaną counsellorką Gestalt. Wspiera życie w szacunku i zgodzie ze sobą, pomagając kobietom i mężczyznom w uświadamianiu sobie i połączeniu tego, co myślą, czują i jak budują relacje z innymi.
Klasik Magdalena

Magdalena Klasik

Terapeuta
Jest psychologiem klinicznym, z I stopniem specjalizacji, certyfikowanym psychoterapeutą SNP PTP. Prowadzi własny gabinet terapeutyczny w Katowicach.
Kawecka Ewa

Ewa Kawecka

Coach, Terapeuta
Jest międzynarodowym coachem ICC oraz certyfikowanym doradcą zawodowym z czteroletnim doświadczeniem na stanowisku kierownika działu HR w międzynarodowej korporacji.
Karmińska Ewa

Ewa Karmińska

Terapeuta
Psycholog i psychoterapeuta. W ramach przygotowań do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty oraz podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych uczestniczyła w wielu szkoleniach i warsztatach.