LifeFree.pl

Wyniki dla tagu: praca z ciałem

Artykuły (13)

Joga a Życie?: Przeżywanie sprzeczności

Joga a Życie: Przeżywanie sprzeczności

Inspiracje
wtorek, 31 sierpnia 2021, 17:05
Czasem słyszę od ludzi przychodzących na zajęcia jogi, że spodziewali się, że to będzie tylko przyjemność i „smyranie” się ruchem. Uśmiecham się wtedy, czasem tylko w duchu…
Podnieś swoją energię  – w czasach epidemii stresu

Podnieś swoją energię – w czasach epidemii stresu

Rozwój
piątek, 07 sierpnia 2020, 17:06
Harvard Medical School zaleca jogę, medytację i kontrolowane oddychanie, aby lepiej radzić sobie z lękiem przed chorobami, w tym przed COVID19. Jak wszyscy wiemy regularne ćwiczenia wzmacniają odporność organizmu.
O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

O czym szepczą i krzyczą nasze ciała?

Rozwój
wtorek, 21 maja 2019, 20:22
Ktoś kiedyś powiedział, że ciało mówi to, o czym umysł woli milczeć lub o czym boi się nawet pomyśleć … Zagłębiając się w zagadnienia psychosomatyki trudno się z tym nie zgodzić!
Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Człowiek w ujęciu Psychobiologii

Inspiracje
piątek, 03 maja 2019, 13:38
Zastanawiałeś się kiedyś z jakiego powodu pracujesz tam gdzie pracujesz? Dlaczego tworzysz związek z partnerem o konkretnym typie osobowości? Czy wiesz, z jakiego powodu Twoje ciało doświadcza choroby?
Uważność a świadomość ciała

Uważność a świadomość ciała

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:56
Zwrócenie się ku uważności to jeden ze sposobów na nawiązanie kontaktu z mózgiem emocjonalnym, o którym wspominałam w poprzednim wpisie.
Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Dlaczego warto zaprzyjaźnić się z własnym ciałem?

Rozwój
środa, 24 kwietnia 2019, 18:52
Jak poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami czy wręcz - z traumą, która odbija się echem w ciele? Jak wesprzeć proces psychoterapii lub jaki może być kolejny krok po "intelektualnym" przepracowaniu wewnętrznych zranień?

Galerie (1)

Wydarzenia (12)

Przez ciało do Świadomości - Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem

Przez ciało do Świadomości - Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem

Warsztaty
2018-06-16
Istnieje wiele praktyk poszukiwania drogi do świadomości. My, w naszej praktyce świadomego ruchu regularnie doświadczamy tego, że nasze ciało, tak często traktowane jedynie, jako narzędzie do przenoszenia nas z miejsca na miejsce i wykonywania narzuconych zadań, jest prawdziwym kluczem do naszej świadomości, do naszego czystego ja. Kiedy zaczynamy słuchać, tak naprawdę słuchać naszego ciała, zaczynamy rozumieć, że ma ono w sobie wszystko, wszystkie odpowiedzi, wszystkie doświadczenia, wszystkie wglądy.
Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem: Regularna praktyka

Ruch Spontaniczny i Praca z Ciałem: Regularna praktyka

Warsztaty
2018-04-18 - 2018-12-26
Spotykamy się, aby we wspólnym, spontanicznym ruchu celebrować życie we wszelkich jego przejawach. Powstała w ten sposób intuicyjna mądrość i kreatywność, pomoże Ci na Twojej osobistej ścieżce rozwoju. Dzięki tym warsztatom, co tydzień możesz wyruszyć w taneczną podróż, każde spotkanie jest osobnym warsztatem ze swoim unikatowym tematem przewodnim.
Uzdrawianie lęku

Uzdrawianie lęku

Warsztaty
2018-06-16 - 2018-06-17
W lęku tkwi rzadko doceniana szansa – lęk stwarza swego rodzaju most pozwalający na powrót do szczęśliwego życia, przez nadanie mu sensu i zmianę jego jakości. Badając nasze największe lęki, uwalniamy jednocześnie największą radość” (Dorota Hołówka).
Szałas Mężczyzn - Trening Wojowników!

Szałas Mężczyzn - Trening Wojowników!

Warsztaty
2018-03-11
Warsztaty rozwojowe dla mężczyzn pogłębiające kontakt z sobą samym poprzez ciało i jego świadomość w ruchu. Będziemy pracować w oparciu o metody ruchu naturalnego, elementy systemy – rosyjskiej sztuki walki, oraz naukowe koncepty biomechaniki, a wreszcie metody odszukiwania spokoju tak poprzez oddech, jak i głębsze techniki relaksacyjne.

Osoby (19)

Wojciechowska Justyna

Justyna Wojciechowska

Terapeuta
Jest psychoterapeutką i studentką szkolenia dyplomowego w Instytucie Psychologii Procesu, pracuje pod stałą superwizją dyplomowanych nauczycieli IPP.
Wiatrak Edyta

Edyta Wiatrak

Terapeuta
Jest psychoterapeutą psychoterapii egzystencjalnej Viktora Frankla (akredytacja Viktor Frankl Institute Vienna), członkiem nadzwyczajnym Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej.
Siudak Iwona

Iwona Siudak

Terapeuta
Psychoterapeuta. Pracuje w swoim gabinecie terapeutycznym w Sosnowcu.
Siemieniak Paulina

Paulina Siemieniak

Terapeuta
Jest psychologiem, psychoterapeutą i trenerem rozwoju osobistego. Specjalizuje się w psychoterapii indywidualnej osób dorosłych. Absolwentka szkół w Poznaniu i Krakowie.
Serewa Joanna

Joanna Serewa

Terapeuta
Psycholog, psychoterapeuta. Bliskie jest jej holistyczne podejście do człowieka, humanistyczne nurty psychologii. Głównym celem jej pracy jest pomoc w odnalezieniu wewnętrznej równowagi.
Rommel Marta

Marta Rommel

Terapeuta
Psycholog, psychoterapeuta i superwizor psychoterapii. Nurt terapeutyczny, w którym pracuje to psychoterapia Gestalt. Integruje również podejścia: terapię poznawczo-behawioralną, teorię relacji z obiektem, elementy ustawień systemowych i pracę z ciałem.